Rady a tipy pro usnadnění stěhování

V této sekci uvádíme nejčastější dotazy související se stěhováním, které nám klienti pokládají. Stěhování je složitý proces a jeho náročnost si naši klienti často uvědomí až v samotném průběhu. Tak aby vaše stěhování bylo co nejsnadnější a proběhlo co nejjednodušeji je vhodné provést důkladnou přípravu. Projděte si prosím níže uvedené informace a s jakýmkoliv dotazem nás neváhejte kontaktovat.


Nejčastější dotazy

Jak objednat konkrétní termín stěhování?

Stačí nás kontaktovat telefonicky, nebo e-mailem ve chvíli, kdy budete znát přesnější termín plánovaného stěhování. Náš pracovník Vám vyhledá aktuálně volný termín a domluví s Vámi podrobnosti. Vždy se snažíme přizpůsobit Vámi požadovanému termínu, ale je lepší zavolat a zarezervovat si termín s dostatečným předstihem. Pokud je stěhování neočekávané a potřebujete naše služby ihned, tak nám zavolejte co nejdříve, třeba se nám zrovna uvolnil pro Vás vhodný termín.

Bylo by možné se přestěhovat i o víkendu nebo na svátek?

Stěhování o víkendu není nic mimořádného a jsou často více obsazeny než všední dny. Proto, pokud plánujete stěhování realizovat o víkendu, doporučujeme provést rezervaci termínu s větším předstihem.

Kolik zaplatím za stěhování?

Celková výše nákladů za stěhování závisí na množství nábytku a stěhovaných věcí, počtu pater v domě, vzdálenosti, kterou naši pracovníci budou muset překonávat při stěhování a přítomnosti výtahu. Důležité je také to, jestli si přejete stěhované věci zabalit našimi pracovníky, demontovat a následně sestavit nábytek. Pokud chcete znát orientační cenu stěhování, můžete zavolat našemu dispečerovi a on Vám sdělí přibližnou výši. Konkrétnější cenu Vám po bezplatné prohlídce sdělí náš technik. Tuto prohlídku si můžete objednat telefonicky.

Kolik času zabere stěhování?

Vždy je to individuální a jako u stanovení ceny za stěhovací práce vše závisí na různých faktorech. Náš stěhovací tým provádí veškeré práce co nejrychleji a bez zbytečných prodlev. Celková doba stěhovacích prací záleží na množství nábytku, dalších stěhovaných věcí a podmínkách stěhování.

Je možné uskutečnit stěhování kanceláře či firmy bez zastavení provozu?

Samozřejmě. Vaši firmu či kancelář jsme schopni přestěhovat ve večerních hodinách nebo během víkendu a to dokonce postupně. Vždy se snažíme ušetřit Váš čas a přizpůsobit se Vašim potřebám tak, aby vznikla vzájemná spokojenost.

Znamená pro vaši stěhovací firmu nějaké riziko například stěhování pian, koncertních křídel apod.? Musí to zákazník hlásit předem, že něco takového k přestěhování má?

Je velmi důležité nahlásit stěhování pianina nebo klavíru vždy telefonicky předem. Takovéto předměty jsou tzv. těžká břemena a je potřeba s nimi zacházet opatrně a i cena stěhování se liší. Pro stěhování těžkých břemen je v zásadě potřeba speciální vybavení a větší počet pracovníků. Proto pokud si nejste jisti, jestli nějaký předmět, který bude součástí plánovaného stěhováni je nebo není těžké břemeno zeptejte se našeho dispečera nebo technika.

Čím lze stěhování zjednodušit a urychlit? Co kupříkladu často stěhování komplikuje.

Velké množství zákazníků podceňuje zajištění vhodného parkovacího místa pro náš stěhovací vůz. Proces stěhování se tím zbytečně prodlužuje, protože stěhovací vozidlo nakonec zaparkuje příliš daleko a tím se i zvyšuje celková cena stěhování, která se počítá v hodinové sazbě. V extrémních situacích může tento problém stěhování zcela znemožnit.

Jak mohu nejlépe zajistit místo pro parkování stěhovacího vozu?

Ve většině případů je vhodné natáhnout pásku s cedulkou stěhování, případně postavit na toto místo vlastní vůz. Je důležité si uvědomit, že osobní automobil je kratší než stěhovací vůz a proto je vhodnější použít pásku případně prostor jinak vymezit.Rady a tipy na stěhování

Sepiště si seznam stěhovaných věcí

Pokud jste si jisti, že pro stěhování využijete našich služeb pak si sepiště seznam stěhovaných věcí a projdětě ho s naším dispečerem po telefonu. Na základě tohoto seznamu se náš pracovník pokusí zhruba odhadnout cenu práce. Pokud se jedná o stěhování většího charakteru, raději si domluvte bezplatnou osobní prohlídku naším technikem. Získáte tak jasnější představu o problematice a celkové výši ceny stěhování.

Zarezervujte si termín včas

Pokud máte zájem aby stěhování proběhlo o víkendu, raději počítejte s tím, že víkend může být již obsazený. Rezervaci provádějte raději s dostatečným předstihem. Často se stává, že u konce měsíce bývají termíny obsazené. Rezervujte si raději termín stěhování ihned jak bude jisté, že se opravdu budete stěhovat.

Zajistěte místo pro parkování

Toto je jedna z nejdůležitějších věcí a často díky podcenění tohoto bodu a nezajištění parkovacího místa vznikne při samotném stěhování problém. Zejména při stěhování v centru Prahy je problém zaparkovat i pro osobní auto natož pro stěhovací vůz. V sekci ntjčastější dotazy naleznete rady jak toto místo zajistit.

Oznamte ostatním obyvatelům domu o stěhování

Pokud máte ve vašem domě výtah, je vhodné a doporučujeme předem upozornit ostatní obyvatele, že v určitý den a přesný čas bude probíhat stěhování. Nejlepší varianta je vyvěsit do vašeho patra, na výtah a vstupní dveře papír s informací o stěhování.

Začněte s balením několik dní předem

Nejsložitější na stěhování je balení věcí. Člověka zaskočí kolik věcí má a kolik místa zaberou. S balením je vhodné začít raději několik dnů před samotným stěhováním. Pro stěhování je možné použít různé obaly či krabice od banánů nebo jiného ovoce. Pokud vhodné obaly neseženete můžete si krabice půjčit od nás a po přestěhování si je třeba rovnou odvezeme, abyste s tím neměly další starosti.

Nezatěžujte příliš krabice

Až budete balit věci do krabit, doporučujeme krabice nepřetěžovat. Vždy volte obsah tak aby výsledná váha byla přijatelná a stačil jí unést jeden náš pracovník. Dalším důvodem je také, že příliš velká váha by krabici při stěhování mohla poškodit a ve výsledku by se mohl její obsah poníčit.

Vyprázdněte úložné prostory nábytku

Pokud budou součástí stěhování skříně, sedačky nebo postele, které mají úložný prostor pak tento prostor prosím raději vykliďte. Ulehčíte tak práci našim pracovníkům a stěhování tohoto nábytku tak proběhne snadněji a i bezpečněji.

Co je možné, to demontujte

Pokud je to možné odstraňte z nábytku všechny části, které by se mohly u stěhování utrhnout. Tím zabráníte případnému poškození při přepravě. Veškeré demontované části označte a šrouby vložte do sáčku. Každé dveře od skříněk raději zavažte nebo jinak zajistěte proti otvírání.

Označte krabice s křehkými věcmi

Křehčí předměty, jako je sklo či nádobí, je vhodné zabalit do papíru. Každý kus nejlépe samostatně, aby nedošlo k případnému rozbití v průběhu stěhování. Každou krabici s křehkým obsahem výrazně označte nápisem, aby s ní naši pracovníci v době stěhování zacházeli s náležitou opatrností.

Zabezpečte náklad ve vozidle

Pokud se rozhodnete stěhovat svépomocí pak doporučujeme veškerý nábytek v autě velmi dobře zabezpečit proti pohybu. Pokud by nastala neočekávaná situace případně nehoda, nezajištěný nábytek by se mnohem více poškodil případně by byl až nebezpečný. Vše záleží na druhu vozidla ve kterém se rozhodnete nábytek přepravovat. Nejhorší varianta pro stěhování nábytku je použití osobního vozidla, kdy v případě i drobnější nehody mohou být vážně ohroženy životy cestujících.

Zkontrolujte vše ihned po stěhování

Po skončení stěhování zkontrolujte, jestli nejsou nějaké vady na věcech a jestli je všechno v pořádku.

Nezapomeňte uvědomit úřady a pojišťovny

Nezapomeňte na změnu adresy. Záleží samozřejmě na tom, zda se stěhujete do vlastního bytu nebo jen do podnájmu. V prvním případě musíte tuto skutečnost nahlásit na příslušném úřadě a nechat si vystavit nový občanský průkaz.

Důležité je informovat o změnách také:

 • zaměstnavatele
 • poštu nebo jiné druhy zásilkových služeb
 • poskytovatele internetového připojení, respektive sehnat nového poskytovatele
 • telefonní operátory
 • elektrárnu
 • plynárnu
 • majitele či správce starého i nového domova
 • školu
 • lékaře, zubaře
 • zdravotní pojišťovnu
 • případně finanční, živnostenský úřad či úřad práce
 • správu sociálního zabezpečení
 • banku
 • komerční pojišťovny, u nichž máte některou z pojistek
 • leasingovou společnost
 • stavební spořitelnu
 • známé a přátele

Zbavte se nepotřebných věcí

Předem si připravte seznam věcí, které již nebudete dále potřebovat a při stěhování nebo před ním je vyhoďte.

Označte nábytek štítky

Pokud se stěhujete do členitých prostor kde je více místností, popř. stěhujete kancelář(e), označte všechen nábytek štítky s popisem, kam má být daný kus umístěn. Nábytek po nastěhování nebude překážet v cestě a zabráníte zmatku.

Pozvěte si technika předem

Předem si k sobě pozvěte odborného technika, který vám, kromě vytvoření cenové nabídky, také poradí, jak se na stěhování co nejlépe připravit, jak zabalit věci a co dalšího zařídit. Tuto službu poskytujeme zdarma.