Rady a tipy pro stěhování

1Sepište si seznam stěhovaných věcí
Pokud jste si jisti, že pro stěhování využijete našich služeb, pak si sepište seznam stěhovaných věcí a projděte ho s naším dispečerem po telefonu. Na základě tohoto seznamu se náš pracovník pokusí zhruba odhadnout cenu práce. Pokud se jedná o stěhování většího charakteru, raději si domluvte bezplatnou osobní prohlídku naším technikem. Získáte tak jasnější představu o problematice a celkové výši ceny stěhování.
2Zarezervujte si termín stěhování včas
Pokud máte zájem, aby stěhování proběhlo o víkendu, raději počítejte s tím, že víkend může být již obsazený. Rezervaci provádějte raději s dostatečným předstihem. Často se stává, že u konce měsíce bývají termíny obsazené. Rezervujte si raději termín stěhování ihned jak bude jisté, že se opravdu budete stěhovat.
3Zajistěte místo pro parkování
Toto je jedna z nejdůležitějších věcí a často díky podcenění tohoto bodu a nezajištění parkovacího místa vznikne při samotném stěhování problém. Zejména při stěhování v centru Prahy je problém zaparkovat i pro osobní auto natož pro stěhovací vůz. Čtěte v sekci ČASTO KLADENÉ OTÁZKY, jak toto místo zajistit.
4Oznamte stěhování ostatním obyvatelům domu
Pokud máte ve vašem domě výtah, je vhodné a doporučujeme předem upozornit ostatní obyvatele, že v určitý den a přesný čas bude probíhat stěhování. Nejlepší varianta je vyvěsit do vašeho patra, na výtah a vstupní dveře papír s informací o stěhování.
5Začněte s balením několik dní předem
Nejsložitější na stěhování je balení věcí. Člověka zaskočí, kolik věcí má a kolik místa zaberou. S balením je vhodné začít raději několik dnů před samotným stěhováním. Pro stěhování je možné použít různé obaly či krabice od banánů nebo jiného ovoce. Pokud vhodné obaly neseženete, můžete si krabice půjčit od nás a po přestěhování si je třeba rovnou odvezeme, abyste s nimi neměli další starosti.
6Nezatěžujte příliš krabice
Až budete balit věci do krabic, doporučujeme krabice nepřetěžovat. Vždy volte obsah tak, aby výsledná váha byla přijatelná a stačil jí unést jeden náš pracovník. Dalším důvodem je také, že příliš velká váha by krabici při stěhování mohla poškodit a ve výsledku by se mohl její obsah poničit.
7Vyprázdněte úložné prostory nábytku
Pokud budou součástí stěhování skříně, sedačky nebo postele, které mají úložný prostor, pak tento prostor prosím raději vykliďte. Ulehčíte tak práci našim pracovníkům a stěhování tohoto nábytku tak proběhne snadněji a i bezpečněji.
8Co je možné, to demontujte
Pokud je to možné, odstraňte z nábytku všechny části, které by se mohly u stěhování utrhnout. Tím zabráníte případnému poškození při přepravě. Veškeré demontované části označte a šrouby vložte do sáčku. Každé dveře od skříněk raději zavažte nebo jinak zajistěte proti otvírání.
9Označte krabice s křehkými věcmi
Křehčí předměty, jako je sklo či nádobí, je vhodné zabalit do papíru. Každý kus nejlépe samostatně, aby nedošlo k případnému rozbití v průběhu stěhování. Každou krabici s křehkým obsahem výrazně označte nápisem, aby s ní naši pracovníci v době stěhování zacházeli s náležitou opatrností.
10Zabezpečte náklad ve vozidle
Pokud se rozhodnete stěhovat svépomocí, pak doporučujeme veškerý nábytek v autě velmi dobře zabezpečit proti pohybu. Pokud by nastala neočekávaná situace případně nehoda, nezajištěný nábytek by se mnohem více poškodil, případně by byl až nebezpečný. Vše záleží na druhu vozidla, ve kterém se rozhodnete nábytek přepravovat. Nejhorší varianta pro stěhování nábytku je použití osobního vozidla, kdy v případě i drobnější nehody mohou být vážně ohroženy životy cestujících.
11Zkontrolujte vše ihned po stěhování
Po skončení stěhování zkontrolujte, jestli nejsou nějaké vady na věcech a jestli je všechno v pořádku.
12Nezapomeňte uvědomit úřady a pojišťovny
Nezapomeňte na změnu adresy. Záleží samozřejmě na tom, zda se stěhujete do vlastního bytu, nebo jen do podnájmu. V prvním případě musíte tuto skutečnost nahlásit na příslušném úřadě a nechat si vystavit nový občanský průkaz.
13Zbavte se nepotřebných věcí
Předem si připravte seznam věcí, které již nebudete dále potřebovat, a při stěhování nebo před ním je vyhoďte.
14Označte nábytek štítky
Pokud se stěhujete do členitých prostor, kde je více místností, popř. stěhujete kancelář(e), označte všechen nábytek štítky s popisem, kam má být daný kus umístěn. Nábytek po nastěhování nebude překážet v cestě a zabráníte zmatku.
15Pozvěte si technika předem
Předem si k sobě pozvěte odborného technika, který vám, kromě vytvoření cenové nabídky, také poradí, jak se na stěhování co nejlépe připravit, jak zabalit věci a co dalšího zařídit. Tuto službu poskytujeme zdarma.

Koho informovat o nové adrese po stěhování:

× CHAT