Lepší vyhořet než se stěhovat? Ne, stačí se jen pořádně připravit!

stěhování v praze
Stěhování na obzoru- proč oslovit stěhovací firmu
7.9.2022

Lepší vyhořet než se stěhovat? Ne, stačí se jen pořádně připravit!

Ať už se stěhujete poprvé nebo už máte nějaké zkušenosti, víte, že je to docela náročný úkol. Abyste to zvládli bez stresu a poškození, je důležité se na to předem připravit. Jak to tedy udělat?

Naplánujte si vše dopředu

Základem každého úspěšně zvládnutého stěhování je jeho plánování, nenechávejte to na poslední chvíli. Může se stát, že na daný termín již neseženete stěhovací firmu za rozumnou cenu a trávíte dlouhé hodiny telefonováním nebo psaním emailů. Zejména o víkendech na konci měsíce bývají termíny zamluvené dopředu.

Napište si, co chcete stěhovat, abyste si objednali správný typ služby, včetně počtu lidí, které potřebujete a dostatečně velkého kamionu.

Zejména v Praze nezapomeňte na zajištění parkovacího místa pro stěhovací vůz.

Aby byl stěhování opravdu plynulé, je potřeba zajistit parkování nejen u domu, ze kterého se stěhujete, ale i tam, kde se stěhujete. Zdůrazňuje to každá stěhovací firma v Praze, protože zaparkovat auto, natož kamion, je často obtížné. Parkovací místo je vhodné zabezpečit páskou s stěhovací značkou a datem, kdy bude stěhování probíhat.

Začněte balit raději dříve než později

Častým neduhem, který způsobuje stres, je tendence odkládat balení. Začněte balit měsíc dopředu a začněte s věcmi, které tak často nepoužíváte. Pokud se stěhujete v létě, pravděpodobně nebudete potřebovat zimní oblečení, sáňky ani vánoční ozdoby. Obecně se tímto pravidlem můžete řídit v jakékoli místnosti, včetně kuchyně.

Vše potřebné si zabalte s dostatečným předstihem

S dostatečným předstihem byste měli začít shánět krabice různých velikostí, se kterými vám mohou pomoci například v obchodech. Skvělou možností jsou banánové krabice, tak se zeptejte svého zelináře. Dnes se krabičky shánějí hůře než v minulosti, ale stále je to proveditelné.

Kromě krabic si připravte dostatečné množství sáčků různých velikostí, noviny, letáky, bublinkovou fólii nebo starší nepoužité oblečení, do kterého můžete věci také zabalit.

Označte své krabice přesně tím, co obsahují, abyste věděli, kde hledat

Lidé při balení dělají stále stejné chyby. Jedním z nich je, že využijí každé dostupné místo, aniž by spolu předměty v krabici nějak souvisely. Po nastěhování nemohou dlouho nic najít, což je stresuje. Popište krabice podrobně, abyste věděli, co kde hledat! Krabice s křehkým obsahem nezapomeňte viditelně označit.

Zkontrolujte vše hned po přesunu!

Samozřejmě nezačnete zmatečně vybalovat, ale především zkontrolujte stav nábytku a cenností a spočítejte počet krabic nebo tašek.

Comments are closed.

× CHAT