Stěhování na obzoru- proč oslovit stěhovací firmu

Lepší vyhořet než se stěhovat? Ne, stačí se jen pořádně připravit!
26.7.2022

Stěhování na obzoru- proč oslovit stěhovací firmu

stěhování v praze

stěhování praha

Každý, kdo se alespoň jednou v životě stěhoval, může potvrdit, že stěhování není procházka růžovým sadem. Pokud vás čeká tak velká životní změna, je dobré nebýt na ni sám.
Možná si v první chvíli myslíte, že to bude hračka. Že nemáte tolik věcí, stačí zabalit pár dekorací, tašku oblečení, krabici s knihami, jednu matraci a je hotovo. Většinou se ale jedná o mylné představy. Za dobu, co člověk žije na jednom místě, dokáže nastřádat řadu věcí. Pytle s oblečením jsou najednou čtyři, mezitím jste nakoupili dalších pár kousků nábytku, v kuchyni máte nové vychytávky od sady na pečení cukroví po teploměr na maso a začínáte se v tom ztrácet. A to jste ještě ani nepomysleli na přeplněný sklep! Jak z tohoto kolotoče ven? Řešením je stěhovací firma.

Nebudete na vše sami
Pokud věříte, že opravdu tolik věcí nemáte, nejsou náročné na přepravu a na stěhování vám stačí obyčejné auto, pak klidně začněte sami nebo s pomocí přátel či rodiny. Problém ale nastává, když máte větší kusy nábytku, křehké výrobky, pohybujete se mezi dvěma městy nebo potřebujete přenést věci do vyšších pater bez výtahu. V takovém případě je pomoc při stěhování domácnosti velmi vítanou investicí, která vám ušetří spoustu času a bolavá záda.

Na co je třeba myslet u stěhovací firmy?
Ceník každé stěhovací firmy ovlivňuje více faktorů. Nejdůležitější je vzdálenost. Jde o stěhování v rámci jednoho města? Jak daleko je místo A od místa B? Kolik položek potřebujete přepravit? Jak jsou velké? Je to specifická přeprava, například klavír?

S odpověďmi na tyto a další otázky se obraťte na konkrétní firmu, která vám zpracuje kalkulaci na míru. Zjistěte, co je v ceníku zahrnuto a co ne – rozsah poskytovaných služeb a jejich ceny se mohou u jednotlivých společností lišit. Mnoho stěhovacích firem nabízí také možnost návštěvy technika před stěhováním, který dokáže odhadnout potřebný čas a náklady na celý proces stěhování, ale i počet pracovníků, obalový materiál a potřebné vybavení.

Jak probíhá stěhování stěhovací firmou?
Celý proces je velmi efektivní – začíná demontáží nábytku a balením věcí. Zde je dobré věci zabalit tak, aby nehrozilo jejich poškození při přepravě. Poté je naložen do dodávky, kde je zajištěn proti pohybu a přepraven na místo určení. Poté probíhá vykládka předmětů a opětovná montáž nábytku, který se rozmístí na cílové místo.

Další důležitá část stěhování je nyní na vás – udělat ze svého nového domova opět domov. Věříme ale, že to už zvládnete levou zadní.

Comments are closed.

× CHAT